O Paluszkach Beskidzkich mówiła cała Polska. Dotarcie liczone w dziesiątkach milionów

O Paluszkach Beskidzkich mówiła cała Polska. Dotarcie liczone w dziesiątkach milionów

W okresie od 13 lipca do 13 sierpnia 2024 roku, a więc w ciągu miesiąca od pożaru, firma Aksam odnotowała prawie 2,5 tysięcy publikacji w internecie, które dotarły do 56,4 miliona odbiorców. Wartość ekwiwalentu reklamowego, czyli kwoty którą firma musiałaby zapłacić za komercyjną publikację materiałów, wyniosła prawie 7 milionów złotych – wynika z obliczeń Instytutu Przywództwa. 

Dobro wraca. Producent Paluszków Beskidzich wywołał poruszenie w mediach

Pożar, który w nocy z dnia 12 na 13 lipca br. dotknął fabrykę firmy Aksam, producenta Paluszków Beskidzkich, mógł zakończyć się katastrofą dla firmy i jej pracowników. Jednak decyzja właściciela, by mimo trudnej sytuacji nie zwalniać żadnego z pracowników, okazała się kluczowa zarówno dla utrzymania zespołu, jak i dla wzmocnienia wizerunku marki – zauważa Piotr Gąsiorowski, prezes Instytutu Przywództwa. Decyzja przysporzyła też zainteresowania medialnego oraz społecznego wartego miliony złotych, które przeanalizował Instytut Przywództwa.

Przeczytaj rozmowę z właściciel Paluszków Beskidzkich. Artura Klęczara spytaliśmy o pierwszy moment, w którym dowiedział się o pożarze.

Jak zauważa Instytut, decyzje liderów często nie są bezpośrednio mierzalne, jednak w przypadku Adama Klęczara, prezesa firmy Aksam, widoczny jest duży medialny i społeczny odzew, który podkreśla wagę odpowiedzialnego przywództwa w sytuacji kryzysowej.

Zgodnie z analizą, której podjął się Instytut Przywództwa, w ciągu miesiąca od pożaru fabryki producenta Paluszków Beskidzkich, firma Aksam odnotowała prawie 2,5 tysięcy publikacji w internecie, które dotarły do 56,4 miliona odbiorców. "Wartość ekwiwalentu reklamowego, czyli kwoty którą firma musiałaby zapłacić za komercyjną publikację materiałów, wyniosła prawie 7 milionów złotych" – podają autorzy analizy.

Cała Polska kupowała Paluszki Beskidzkie

Imponujące zainteresowanie odnotowano również w przypadku publikacji dotyczących Paluszków Beskidzkich. W miesiącu po pożarze ukazało się prawie 1,7 tysięcy publikacji dotyczących tego produktu, które osiągnęły zasięg 37,6 miliona osób i ekwiwalent reklamowy na poziomie 4,6 miliona złotych.

Decyzja właściciela firmy Aksam o niezwalnianiu pracowników pomimo dramatycznych okoliczności została szeroko doceniona również przez opinię publiczną oraz internautów. Przypomnijmy, że w okresie bezpośrednio po pożarze fabryki, polscy konsumenci poruszeni postawą prezesa firmy Aksam rozpoczęli akcję kupowania Paluszków Beskidzkich. Media społecznościowe wręcz roiły się wtedy od zdjęć produktów firmy Aksam.

W okresie od czerwca do lipca 2024 r. hasło Aksam odnotowało wzrost zainteresowania w wyszukiwarce Google o ponad 3 700%, a Paluszki Beskidzkie o ponad 7 000%.


foto: Wpisy o Plauszkach Beskidzkich na platformie x.com

Reklama